Zamarła Turnia / Droga Motyki V

DCIM101GOPRO

Niedziela była dniem zarezerwowanym na podbój Zamarłej Turni…tia. Towarzystwo lekko zblazowane po poprzedniej nocy spędzonej na plaży nie było skore do wspinu. Każdy coś przebąkiwał iż pobyczył by się na trawie z browarem w ręku. No dobra, ostatecznie udało nam się zebrać swoje leniwe dupy w troki i ruszyliśmy w stronę Zamarłej Turni. Gdy dotarliśmy do drogowskazu kierującego na Kozią Przełęcz lenistwo odezwało się po raz kolejny. Olbrzymie połacie traw wręcz nawoływały, aby się na nich rozłożyć i zasnąć. No dobra, trzeba było wyłączyć tą leniwą pizdowatość i udać się na wspin.

Pod ścianą okazało się że już dwuosobowy team szykuję się do akcji. Mieliśmy więc trochę czasu na oszpejenie majt i małe co nieco. Ale koniec tego dobrego, trzeba było wsiąść się do roboty.

Droga Motyki na całe szczęście jest super czytelna, a w necie pełno jest dobrych toposów, więc nie mogliśmy tego spierdolić. Ponadto na zmyły nie mieliśmy czasu, gdyż zarezerwowaliśmy sobie busa na wieczór więc trzeba było zagęszczać ruchy. Poruszaliśmy się w zespole trzyosobowym, więc było trochę więcej pierdzielenia z kablami oraz na stanach panował lekki rozgardiasz, ale bez większych kłopotów pokonywaliśmy wyciąg za wyciągiem.

Ogólnie wspin bardzo fajny, uczący zielonych adeptów taternictwa różnych ciekawych patentów. Jest sporo wspinania w zacięciu,  jakiś trawersik i hasanie po płycie. Jednym słowem dla każdego coś miłego ;)

ps. filmik niebawem

DCIM101GOPRO
Pierwszy wyciąg Motyki – jak widać Gosi się spodobało

DCIM101GOPRO
Jak się okazało, Gosia ma jaja ze stali i powiedziała że pier…oli linę i idzie obok ;)

DCIM101GOPRO
Fucy ciśnie, że aż miło :)

DCIM101GOPRONareszcie jakaś fajna póła na której można wygodnie stanąć :)

DCIM101GOPRO
Trójka Drombo na szczycie ;)

You may also like...

3 komentarze

  1. Rychu pisze:

    Na chuj tyle przekleństw?!

  2. Kwaq pisze:

    motyla noga, kacze pióro ! nawet nie zwróciłem uwagi ! widocznie ze mnie taki cham i prostak ;)

  3. Mag pisze:

    *wziąć! Poza tym zacny wspij i relacja :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *