Mnich Drogą Klasyczną oraz Cubryna jako bonus

mnich morskie oko
Droga Klasyczna o wycenie czwórkowej umiejscowiona jest na północno-zachodniej ścianie Mnicha. Jest to propozycja dla początkujących taterników, oferująca 4 wyciągi o łącznej długości 110m.

Pod Mnicha najłatwiej dostać się z Moka, kierując się popularnym szlakiem na Szpiglasowy Wierch, a następnie skręcając w stronę Wrót Chałubińskiego.

Poniżej mapka dojścia pod Mnicha

mnich topo

Topo : Mnich Droga Klasyczna IV (autor: Damian Granowski)
topo mnichNo dobra. Dość suchych faktów. Wspin ową drogą należy raczej do łatwych. Każdy kto przynajmniej rekreacyjnie wspina się na panelu oraz próbował asekuracji własnej, powinien bez problemu poprowadzić Drogę Klasyczną na Mnichu. Dlatego też nastawiliśmy się na dzień przyjemnego wspinu bez nadmiernego wylewania potu czy hardcorowych 20 metrowych flaji hehe ;) No dobra flaj był i to do gleby z samej góry, ale zaliczyła go krótkofalówka na szczęście ;) No i ku mojej uciesze udało się ją resuscytować :D

Ów tatrzański klasyk jest dość fajny , niestety trochę za krótki. Wspin mógłby trwać odrobinę dłużej. Przydało by się z jakieś 250 zamiast 110 metrów hehe ;) Wtedy to by było konkretna lufa ;)

Tutaj filmik ze wspinu: Mnich Drogą Klasyczną

mnich szczyt wspinaczka
Na szczycie Mnicha

mnich-wschod-slonca
Wschód słońca pod Mnichem

G0083949-poranek

Day zwei – Cubryna

Dnia następnego mieliśmy udać się na Cubrynę. Drogą spod Mnich prowadząca na ten cubryniasty szczyt jest ciekawie zróżnicowana. Jest i kruszyzna w żlebie, i krótka graniówka, są usypiska kamoli i trawiaste półeczki. Jednym słowem nie umieraliśmy z nudy ;) A na szczycie piękne widoki ;)

GOPR4036-gosia-w-zlebie
Cubryna szczyt panorama
Panorama z Cubryny

czarny-miegusz-i-mnich
Widok na Wielki Mieguszowiecki Szczyt z Cubryny

Hinczowa-przelecz
Hinczowa Przełęcz

G0184206-zjazd-z-cubryny

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *