Jastrzębia Turnia (Jastrabia veža hrebeňom)

zielony-staw
Czasami fajnie jest być prowadzonym po omacku za rękę po to by nagle, po otwarciu oczu, obudzić się w nieznanym. Tak pokrótce można by opisać wycieczki z Gosią, gdy to ona zna topografię oraz informacje dotyczące miejsca wypadu, a ja tylko brnę przed siebie z tobołkiem na plecach.
Pierwszą ciekawą niespodzianką po pokonaniu żółtego szlaku, biegnącego Doliną Kieżmarskiej Białej Wody, był Zielony Staw Kieżmarski. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, otoczony przez strzeliste skalne ściany, zachwycał swoim pięknem. Jak na tak  łatwą dostępność położenia i sezon, było tam dość spokojnie, bez porównania do gwaru nad Morskim Okiem.

No ale cóż, musieliśmy się rozgrzać przed wycieczką na Kieżmarski szczyt, dlatego też postanowiliśmy udać się na Jastrzębią Turnię.
jastrzebia-turnia-ze-szlaku
Pomimo obfitego zachmurzenia, uroki  przemierzanej przez nas Jagnięcej Doliny, nadal cieszyły oko. Poniżej Czerwony Staw Kieżmarski.
jagniecia-dolina
Aby dostać się na Jastrzębią Turnię, skręcamy w lewo , niedaleko za wcześnie wspomnianym stawem i kierujemy się w stronę Jastrzębiej Przełęczy. Następnie mamy dwie możliwości: dojść na przełęcz i iść granią ( wariant trochę trudniejszy), bądź skręcić w lewo ścieżynką, jakieś 20-30 metrów przed przełęczą ( według topo wariant  za I).
panorama-jastrzebia-przełecz-sedlo
selfie-jastrzebia-turnia
Ja pozwoliłem sobie na przejście granią. Może lufy nie były jakieś spektakularne, ale i tak było fajnie :)
panorama-z-jastzrebia-turnia
selfie-z-gosia
A poniżej Zielony Staw Kieżmarski widziany z góry.
panorama-z-zielonym-stawem

Reasumując: pomimo nie do końca pięknej pogody, wycieczka bardzo fajna z niezłymi widoczkami.

A na koniec zapraszam na filmik z wycieczki :)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *