Wiosna w Tatrach na nocnych fotografiach ( i nie tylko )

tatry_sprzet
Przyznam się szczerze, że dopiero teraz ogarnąłem bajzel po zeszłoweekendowym wypadzie w Tatry. Tu i ówdzie po podłodze walały mi się raki, czekan czy inne elementy graciarni, które dźwigam w plecaku. Jakoś nawał zajęć na tygodniu, nie pozwolił mi się uporać z chaosem w pokoju, ale na szczęście się udało i mogę zasiąść do spokojnego stukania w klawiaturę.

W zeszłym tygodniu odwiedziłem Tatry w celu wykonania kilku nocnych fotografii nieba. Miejscem docelowym miało być Krzyżne, na które chciałem dostać się od strony Hali Gąsienicowej. Wiedziałem, że będzie czekać na mnie spora ilość zalegającego śniegu w żlebie, dlatego też zabrałem ze sobą potrzebny sprzęt zimowy. Trochę mi się to nie uśmiechało, bo chciałem tym razem iść na lekko, ale…bez marudzenia zarzuciłem tobołek na plecy i heya banana :)wiosna w tatrach

Początkowo walczyłem dzielnie w lekkich podejśćiówkach. Niestety żółty szlak dość szybko zaczął stawiać opór i zapadający się pode mną śnieg wymusił zmianę obuwia na zimowe. Droga okazała się dość żmudną ze względu na wcześniej wspomniany śnieg. W wielu miejscach wpadałem po kolana, a nawet głębiej. Największy opór stawiał żleb wraz z cukrowatym , mokrym śniegiem. Jedynym słusznym rozwiązaniem byłyby narty skitourowe, tylko że trzeba jeszcze na nich umieć jeździć hehe ;)
Po dotarciu na Krzyżne pozostały mi jedynie czekać na zachód słońca i upragnione wieczorne gwiazdy.
tatry_zachod-slonca

tatry_noc_gwiazdy
tatry_gwiazdy

tatry_niebo_gwiazdy
tatry_krzyzne
Choć księżyc i chmury nie ułatwiały mi zadania to udało mi się złapać kilka kadrów, z których jestem zadowolony :)
tatry_noc

You may also like...