Wycieczka na Gładki Wierch zimą

gosia-dolina-5
Pierwotnie w planach na ten dzień mieliśmy wycieczkę na Szpiglasowy Wierch przez kostur i grań, lecz zbyt późna pora dotarcia Gosi do schronu w 5-tce sprawiła, że zmieniliśmy plany. Postanowiliśmy iż udamy się na Gładki Wierch.
z-piatki-na-zawratNo i drepczemy sobie powoli zimowym traktem prowadzącym na Zawrat…
mapka-gladki-wierch
…aby póżniej odbić na Gładką Przełęcz.
gladka-przelecz
Szczerze się przyznam, że podczas podchodzenia  miałem „niechciejo-lenia”. Ale gdy wylazłem na przełęcz, na mojej twarzy zagościł uśmiech od ucha do ucha i od razu zmieniłem nastawienie.
gladki-prawie-zachod
A tutaj powoli chowające się słońce zwiastuje piękny zachód.
zachod-podejscie-gladki
Widoki są niesamowite. Gałki oczne lizać ;)
g0015936-zachod-slonca
Tak piękne miejsce nie pozwoliło nam szybko odejść. Przeczekaliśmy na Gładkim Wierchu do rana, a następnie ruszyliśmy przez Zawrat do schroniska na Hali Gąsienicowej.
g0025978-renifery
W Murowańcu zagościliśmy na dobre kilka godzin. Suszyliśmy śpiwory po mokrej nocy, uzupełnialiśmy tkankę tłuszczową i leniliśmy się w opór.

You may also like...

3 Responses

 1. Piotr pisze:

  Brawo! Nie ma to jak ignorować zakazy i poruszać się poza szlakami. Dzięki ludziom takim jak wy dzika przyroda Tatr jest niszczona. Żenada. Idźcie lepiej Krupówki zwiedzać…

 2. Kwaq pisze:

  Zgadza się ! Stawiałem tam klocka co pół metra i wywalalem co chwilę peta, o 50-ciu puszkach po piwie już nie wspomnę !

 3. Kasia B. pisze:

  Cześć, zapewne to pytanie pojawiało się wiele razy – przeglądałam komentarze pod różnymi postami, ale niestety nie natknęłam się na odpowiedź. Jakim sprzętem robisz zdjęcia w górach? GoPro? Lustrzanka? Kompakt? :) Będę wdzięczna za odpowiedź, bo przymierzam się do zakupu.

  P.S. Twój Blog dopiero co odkryłam, ale będę często wracać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>