Taśma dwustronna – charakterystyka i zastosowanie

Taśma dwustronna powszechnie znana jako taśma posiadająca dwustronną powierzchnię klejącą. Przykleja się ona do materiału dwiema swoimi stronami. Jest zastosowanie jest szerokie – można nią łączyć elementy papierowe, folie, tworzywa sztuczne, zamocować wykładzinę np. w korytarzu, przykleić do ściany plakat lub inny przedmiot z cieńszego lub grubszego papieru i tworzywa sztucznego. Z taśmy dwustronnej można skorzystać podczas wszelkich prac wewnętrznych w domu i na zewnątrz zabudowań.

Doskonale sprawdza się w pracach budowlanych, zastępując w nich tradycyjne spajanie elementów za pomocą śrub, nitów czy wkrętów. Taśma dwustronna będzie się dobrze sprawdzała w sytuacjach, w których chcemy trwale połączyć elementy i mieć pewność, że zespolenie utrzyma się przez dłuższy okres czasu.

taśmy dwustronnej korzysta się często podczas prac montażowych. Może być używana do uszczelniania okien w domu lub zakładzie pracy, można też zastosować ją do mocowania ogniw np. w panelach, obrazu, tabliczki, półki lub innego lekkiego przedmiotu, który chcemy powiesić np. na ścianie naszego pokoju. Zastępuje wówczas śruby, wkręty, nity, kołki, gwoździe, do zamocowania których zazwyczaj potrzebujemy wiertarki i młotka. Szczególną cechą tej taśmy jest dopasowywanie się do powierzchni, do której się ją przykleja. Wypełnia wszelkie nierówności, szczelnie przylega i łączy spajane elementy.

Taśmy dwustronne dostępne są różnych rozmiarach (cieńsze, szersze, szerokie), posiadają mniej lub bardziej mocną warstwę kleju. Dzięki tej właściwości możemy sobie dobrać taką taśmę, jaka będzie dla nas odpowiednia i optymalna do wykorzystania w określonych warunkach (na zewnątrz czy wewnątrz pomieszczenia, do łączenia lżejszych lub cięższych elementów). Cechą wyróżniającą taśmę dwustronną jest trwała i mocna przyczepność do powierzchni różnych materiałów.